2 березня 2024 року в бібілотеці КПІ можна було шуміти, голосно розмовляти і активно рухатись! Щось незвичне, як для бібіліотеки, правда? А все через те, що тут відбувався Kyiv Maker Faire: велика подія, яка зібрала мейкерів, науковців, інженерів, майстрів, винахідників, освітян, і створила простір для активного спілкування, презентації власних ідей та напрацювань, ознайомлення з проєктами і прототипами інших мейкерів.

“Ця чудова подія – це завжди гарна можливість поспілкуватися з однодумцями/винахідниками/людьми з досвідом та руками що ростуть з правильного місця” ( відгук від Volume – приватна 3D майстерня)

Maker Faire – це не лише фестиваль винаходів та креативності, але й справжнє свято технологій та освіти. Ця подія надихає мейкерську спільноту на нові винаходи, мотивує розвивати свої технічні навички та стимулює до нових відкриттів у світі мейкерства.

На ярмарку були представлені різноманітні майстер-класи для відвідувачів від 5 до 105 років. Гості могли спробувати себе в програмуванні роботів, компасів, створенні світильників, спробувати зібрати діючу модель літака та багато іншого.

Наприклад, майстерня #Brobots представила воркшоп з виготовлення LED світильника.

“Хочемо подякувати за активну участь на воркшопах від brobots під час події, яка об’єднала проєкти та людей, які розвивають мейкерство та проєктування, прототипування в Україні – Kyiv Maker Faire. Наша школа усвідомлює роль технічних наук та разом з загально-освітньою програмою дає знання по технічних напрямках.” (відгук від #Brobots)

Відвідувачі фестивалю мали можливість відвідати дискусійні панелі “Бізнес-моделі для мейкерських просторів” та “Виробництво електроніки в Україні”, послухати експертів, задати свої питання та висловити ідеї.

“Освітній процес – ключ до майбутнього. Наша місія – зробити його якісним та доступним для всіх учнів. На цьому різноманітному ярмарку мейкерства ми не лише ділилися своїм досвідом, а й зустріли неймовірно талановитих людей, які поділяють наші цінності та прагнуть до інновацій у освіті.” (відгук від Федерація робототехніки Прилуччини)

Такі події, як Maker Faire лишають по собі слід на багато тижнів, місяців, і може, навіть, років. Нові знайомства, нові контакти, нова інформація для відвідувачів, яку вони можуть застосувати як тут і зараз, так і використати в своїх майбутніх проєктах. За пару місяців в момент розробки ідеї пригадати “Ой, точно, я ж таке бачив на ярмарку! Треба знайти контакти того мейкера!” і понесеться: співпраця, готовий продукт, новий напрямок діяльності.  

Дякуємо всім, хто взяв участь у Maker Faire, за ваші ідеї, енергетику та ентузіазм! Дякуємо всім спонсорам і партнерам: разом ми зробили цей захід значущим для всієї мейкерської спільноти. 

Подія  відбулася  в рамках проєкту TOLOCAR.

TOLOCAR – проєкт, що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини Bundesministerium für wirtschaftliche Zusammenarbeit und Entwicklung (BMZ) і виконується Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH за підтримки At Stake gGmbH та у тісній співпраці з українськими та міжнародними партнерами.