Наприкінці 2022 ми підготували та зробили опитування українських мейкерів з всієї країни а також тих хто тимчасово виїхав. Це перше велике дослідження мейкерської спільноти і ми дізналися важливе — центральною потребою спільноти є навчання та генерація ідей. А очікують учасники спільноти зробстання можливостей бізнес-складової, щоб з’являлися можливості поступового перетворення мейкерства з хобі на бізнес.

Щодо залученості у життя спільноти також важливий аспект — 68% опитуваних хочуть бути членами спільноти, а значить ставати резидентами мейкерських просторів та брати участь у мейкерських онлайн та оффлайн подіях.

Дослідження виконано у рамках проєкту Tolocar. Tolocar – це програма, що імплементується в співпраці з MitOst e.V. та впроваджується Німецьким урядом через Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH. В опитуванні також взяли участь резиденти мейкер- та хакерспейсів і Fab Labs: Платформа Острів, Metalab, Mironaft, Гараж Хаб, Lampa KPI, Ksi Prostir, Rural Hub, LEM Station, Technolab, Makerspace Lviv, Fab Lab TNTU, Бобри, Інженерний, Yanelab, Майстерня Вуколова, а також спільноти 3DprintUA.

Аналітичний звіт безкоштовний. Отримати його можна заповнивши форму нижче.

Дослідження української мейкерської спільноти