Продовження. Перша частина.

«Мейкерські поробки це чудово, але ключом до реального впливу є підприємницькі компанії та ті, що можуть масштабуватися, генеруючи прибутки та робочі місця», каже William Aulet, керуючий дииректор Martin Trust Center for Entrepreneurship у Массачусеттському Інституті Тохнологій, MIT.

Але прогрес у hardware — це брудний фізичний світ, займає значно більше часу ніж у виключно цифрових галузях створення програмного забезпечення. Протягом останніх десяти років хмарні обчислювання та open-source-софт відчутно знизили вартість запуску компанії що виробляє програмне забезпечення. Таким чином суттєво зросла кількість software-стартапів.

Тепер, здається, такий час настав для hardware, відбувається схожий феномен. Цьому допомогла тенденція з розвитку програмного  забезпечення, але насправді воно рухається новими hardware-інструментами якот 3D-принтери чи лазерні різаки, а також недорогим open-source “залізом” яке дозволяє робити швидке прототипування яке прискорює темпи розвитку.

Hardware-стартапи кластеризуються у таких містах як Сан Франціско, Бостон та Нью Йорк. Неприбуткова громадська організація Urban Manufacturing Alliance заснована у 2011 зараз має близько 550 членів у більше ніж 150 містах.

Є ознаки того, що зайнятістьу виробництві в містах стабілізувалася, та поинає розвиватися. Після того як зайнятість поступово протягом 30 років знижувалася, число робочих місць у Нью Йорку зросло на 3000 з 2011 до 2015 року, згідно останніх доступних даних.

Це відновлення hardware-виробництва досить тяжко точно виміряти. Ці стартапи працюють у багатьох індустріях, від виробництва до охорони здоров’я, тому аналітики як правило відносять їх до відповідних індустрій а не до hardware-компаній.

Ферма-шафа у New Labs, стартап який використовує сенсори та софт щоб розробити пристрій для локального вирощування їжі. Фото Vincent Tullo для The New York Times

Є також ознаки шаленого зростання високотехнологічних hardware-стартапів окрім проривних та відомих Tesla або Nest Labs, компанії що вироблє цифровий термостат, яку Google придбала за $3,2 млрд та яка зараз є частиною компанії Alphabet.

Фінансування стає все більш потужним від традиційних венчурних капіталістів, корпоративних венчурних фондів та фондів, які створені для фінансування саме hardware-стартапів, таких як Bolt та Lemnos Labs. Компанії-резиденти New Lab, наприклад, зібрали $250 млн фінансування.