– А шо це ви там фоторафіруєте?
– А я ще не бачив сараю, плиткою обкладеного
– Це наша плитка, мєсна, цвітнянська.

Це ж з якою любов’ю хтось вкладався, скільки ресурсів пішло. Я раніше й уваги не звертав. Підказав Роберт зі Швеції, дорогою. Захоплювався оздобою наших сіл. А тепер, що із них? Кажуть, «згорнути бульдозером», так вже не модно. По новому треба.

Куди там ті старі мазанки! Купольні подавай, просторі біосферні – з енергетикою; модульні – енергоефективні; активні – з обзорними вікнами. А скільки всього є готового, обжитого і залишеного.
Як на мене, екопоселення 5 зірок – це там де не збудовано нічого нового. Відновлення і повторне використання ресурсів. Збереження автентичності місця. Ось де справжня сталість.
Раніше я думав у нас лиш Обирок такий, як писанка. А виявляється більшість діючих поселень розвивається саме по такому принципу. Люди з міст викуповують за копійки та заселяють цілі вулиці. Цілі міріади таких хуторів. Що насправді дуже раціонально.

🍇 Хто вирощує новий сад, той знає, яка це морока! Дочекатись першого повноцінного врожаю – десятиліття не менше. Скільки нових досадиться, щоб хоч щось виросло.
🧱 Хто будується з нуля, той знає – скільки це витрат і ресурсів! А скільки нервів. Сусід 5-й день чекає дошку, ніяк не доїде. Знайомо?
🚰 А воду вдарити? По 8-10 раз б’ють свердловину, поки добра піде.
🧺 А ще погріб, прибудови для господарки, цілину освоїти, а сусіди, обжитись.

🏠 Скільки цих всіх нових витворів сучасної архітектури стоїть посеред поля необжитих… музейні експонати.
Молода сім’я дауншифтерів збудувала екодім… приїхали журналісти, відзняли сюжет і так на цьому скінчилась епопея. Назад в квартирку, не пішло. Его скерувало, амбіції. Моє Тільки найкраще, подалі від усіх! А після пелена зійшла і здулось.
А стоїть же все поряд готове по селах. Куди не приїду, поселенці лиш водять і водять, показують. Ось хатинка, ось ще. За сезон розчистив двір, підшаманив, підштукатурив, інтернет, воду провів і живи. Готове все! Лиш побач!

Шовковиця сиплеться, дерев фруктових, кущів насаджено, земля відпочила, висаджуй і встигай збирати. Ціле село поселенців, кожен експерт, кожен майстер. Все поможуть, все підкажуть. Як не лінуватись. Є де себе примінити. Іноземці вже заселяються, блін! А нашим все ідейну складову подавай. І щоб оглядова складова для інстаграму.
😷 Заїхав оце в місто і не можу вже там. З тими масками, криза-криза. Навколо одні розмови: Ще місяць, два, три, щоб хоч сезон відбити. Продажі впали. Оренда росте. Голова НБУ у відставці, міністри, як вода, нові обмеження. Що далі…
Стреси, переживання, новини, гроші, перегони, затори. Знову новини, знову гроші.

За містом все інакше, теж є проблеми, але рівень витрат інший, життя розміреніше і свободи більше, дітям особливо. Школи ж восени ітак онлайн.
Кризу-карантини пережити здається краще тут, ніж в квартирній блокаді. Без надмірного споживацтва. Жити з меншим, жити екологічно, припнути его, жити в спільноті.
Ось моє бачення екопоселення 5 зірок. Скільки вже виїхало, а скільки ще виїде. Тепер вже й не кожного візьмуть. Що теж правильно. Адекватність і терпимість – наше все. 🤞👌

#екопоселення #дауншифтинг #карантин #криза #життязамістом #спільнота #простежиття

Оригінальний пост у Facebook