«Унікальне навчальне середовище, яке заохочує майструвати, грати та досліджвувати для всіх охочих» — Laura Fleming, медіа-спеціаліст, автор, освітній консультант.

Мейкерспейс, іноді також називають хакерспейс, в Британії хакспейс, чи FabLab (Fabrication Lab), це місце спроектоване для втілення DIY (Зроби Сам, Do It Yourself) проектів. Зазвичай це простір з інструментами, обладнанням та ресурсами щоб зробити щось. По всьому світі мейкерспейси надають людям можливість поринути у творчі заняття, яких більше не навчають у формальній освіті, таких як шиття, деревообробка, створення електроніки та різих винаходів.

Членів мейкерського руху можна охарактеризувати як людей, охочих зробити щось у творчий спосіб та спільно, при цьому вирішуючи суттєву проблему чи виклик. Мейкерспейси є продуктами цього руху: локації для спільноти з інструментами, матеріалами та волонтерами, бажаючими поділитися своїм досвідом. Давайте подивимося на кілька мейкерських середовищ.

Бібліотеки

Бібліотеки завжди були місцем доступу громади до навчальних ресурсів. Протягом років бібліотечні ресурси розвивалися від фізичних книг через ауді та відео касети до надання доступу до мережі інтернет. Таким чином перевинайдення цих просторів з додаванням мейкерспесу є цілком природнім. Для публічних бібліотек мейкерспейси можуть сприяти залученню громади та забезпечувати доустп кожного до можливостей навчання у 21 столітті.

Бібліотека Exeter є домом для Devon FabLab (без VPN не пускає). Цей фаблаб є громадським простором з інструментами, матеріалами, машинами та іншим обладнанням як то лазерний різак, гарячий прес та 3D-принтер. Завдяки членству кожен учасник спільноти може отримати доступ до машин для роботи над власним проектом.

Школи

У сфері формальної освіти школи підхоплюють мейкерський рух через створення мейкерспейсів у себе в класних кімнатах. Вчителі мають великий вплив на учнім, заохочуючи їх досліджувати мейкерсьтво та надаючи їм ресурси для створення їх власних проектів.

Echo Horizon School у місті Калвер-Сіті, Каліфорнія, запустили мейкерспейс щоб стимулювати у учнів інноваційний спосіб мислення. Dr. Sam Patterson, Мейкерспейс та STEAM координатор школи Echo Horizon, залучає учнів до таких активностей як зйомка фільмів на зеленому фоні та 3Д друк. Далі в цьому курсі ви почуєете ще чимало прикладів як освітяни використовують свої мейкерспеси.

Музеї та культурні майданчики

Музеї пропонують практичні навчальні програми та заходи щоб привернути увагу до своїх колекцій та поширювати відвідувачам інформацію про свої експонати. Це робить мейкерспейс природньо привабливим середовищем для підтримки відвідувачів у вивченні мистецтва, історії, науки та культури.

MakerSPACE в Музеї Ньюарка в Нью-Джерсі, США, це інтерактивний майданчик де відвідувачи будь-якого віку грають, майструють, створюють зв’язки між об’єктами в музейних колекціях та розвивають власну креативність.

Міські простори

Ви можете знайти мейкерспейси що вже існують у вашій спільноті, наприклад Makerspace у Кембриджі, Великобританія, та Noisebridge у Сан-Франциско, штат Каліфорнія. Обидва ці мейкерспейси відкрити для всіх хто хоче приєднатися та взяти участь. Або у Харкові, Одесі, Львові чи Києві.

Завдання.

Пошукайте чи є поряд з вами мейкерспейси, фаблаби чи хакерспейси у які ви можете завітати для отримання ідей та натхнення. Ви можете використати онлайн-каталоги такі як каталог мейкерспейсів або wiki хакерспейсів або перелік фаблабів.

 

примітка від перекладача. Цей матеріал є перекладом з першого блоку безкоштовного навчального курсу «Build a Makerspace for young people», створений Raspberry Pi Foundation. Курс рекомендовано для всіх вчителів, працівників бібліотек та музеїв і керівників інших міськіх просторів для розуміння як створення мейкерспейсу допомагає залучити спільноту до творчості та спільного подолання викликів і вирішення проблем.

Для вчителів на ярмарки мейкерів, яки організовує ГО Мейкер Хаб, квитки безкоштовні. Найближчі ярмарки:
Dnipro Mini Maker Faire, перший ярмарок, 21 квітня
Kharkiv Mini Maker Faire, третій ярмарок, 25 травня

Підписуйтеся на сторінки, незабаром будуть анонси як отримати квитки. До зустрічі!

Ви можете допомогти нам розвивати мейкерську спільноту, поширювати інформацію про українських майстрів, випускати нові інтерв’ю та влаштовувати профільні події. Підтримайте будь ласка нашу роботу.

Ми готуємо курсЯк відкрити мейкерський простір“. Якщо вам цікаво пройти такий курс, залиште будь ласка ваші контакти і ми обов’язково повідомимо про старт.

Contact Form Demo