Чи віддавали б ви перевагу товарам, які не просто еко, а ще й емітують менше викидів? Тих парникових газів, які створюють той злощасний парниковий ефект. Як взагалі можна визначити карбоново нейтральних виробників, якщо такі існують?

🏷 Carbon labeling – карбонове/вуглецеве маркування.Його запроваджують в різних країнах якраз для цього, щоб визначати скільки СО2 було емітовано при виробництві та доставці товарів та послуг.

Колись я був в Копенгагені і мені запам’ятався великий борд з чашкою кави і кількістю викидів СО2, які вона генерує. А ще німецькі екопоселенці, які підраховували кожен грам викидів на всю свою господарську діяльність від будівництва до фермерства. Не дивно, що в Європі дуже скептично відносяться до бетонних конструкцій, які у нас лиють повсюди.

Звичайно, у нас до всіх цих кліматичних фіч відносяться досить скептично, як не маркетинг і розпил, то черговий заговор масонів. Але є звичайно і притомні люди, які уважно відслідковують світові тренди.

♻️ Так ось про тенденції

Першими, хто спробував масово маркувати карбонові викиди на всій продукції була мережа Tesco ще в 2007 році, але невдало. І ось нещодавно на Блумберг виходить стаття про Unilever, яка робить не менш сміливу спробу карбонового маркування, з метою значно скоротити використання сировини, пов’язаної наприклад з вирубкою лісів та розорюванням нових площ під ту ж: сою, пальмову олію, чай, папір чи шоколад. 70 000 найменувань продукції і 1млрд євро інвестицій в екоініціативи. Щоб зарекомендувати себе, як карбоново нейтральна компанія.

Все прозоро на блокчейні, мабуть з чіпуванням і супутниковим моніторингом вирощування кожного складника, тепер це можливо. І насправді, не так вжей складно, з сучасним аналізом даних і розвитком штучного інтелекту.

В Австралії наприклад, вже існують карбонові ферми, які намагаються позиціонувати свої молочні продукти з окремим маркуванням. І це мабуть справедливо, якщо зусилля одних стають прикладом для інших. Коли є окрема полиця карбоново нейтральних виробників.Бо не завжди значок веган чи органік відображає всю картину екосвідомості.

Тай зрештою таке маркування, відкриває нове вікно можливостей для нашихековиробників та екоспільнот бути поміченими та рухатись у бік європейського зеленого курсу.

А що ви думаєте про карбонове маркування? Чи хотіли б бути карбоново нейтральним виробником, споживачем, активістом?

#carbonlabel #карбоновемаркування #свідомеспоживання #кліматичнітренди #простежиття

Оригінальний пост у Facebook