Сьогдні міста світу є осередками креативності та експериментування. У всьому світі у містах живе більшість людей, ніж не у містах) Але міста також є місцями які стикаються з викликами.
Ми бачимо що такі системи як транспортна, їжа, охорона здоров’я, освіта та державного керування не готові до масштабів викликів, з якими нам доведеться стикатися протягом наступних десятеліть. Йдеться не тільки про Україну.
Це означає, що шляхи якими ми будуємо інфрастукруту, надання послуг, та координуємо загалом економіку та ринки — потребують перевинайдення.
Отже, як ми зустрінемо ці виклики?
НФ-автор Вільям Гібсон має для нас широко відому відповідь
«Майбетнє вже тут, просто воно нерівномірно поширене»
Ця його цитата справді фундаментальна, бо вчить нас шукати майбутнє у сучасному. Але є ще одна циата Гібсона яка може підказати нам, де саме у сучасному нам треба шукати, якщо ми хочемо знайти майбутнє.
«Вулиця знаходить своє власне застосування для речей»
Його інсайт полягає у тому, що байдуже для чого було винайдено технологію, люди знайдуть свій власних шлях для її використання. Саме про це мейкерський спосіб мислення. Люди по всьому світі адаптували цей спосіб мислення, якый запитує що за намір ми маємо у використовуванні технологій.
І застосовуючий цей спосіб мислення вони генерують інновації, нові використання, та іноді повну трансформацію, справжній відрив від шляхів як ми діяли раніше.
Якщо подивитися на мейкерський рух та на кількісь ярмарків Maker Faire що відбулися по всьому світі, можна побачити наскільки великим та глобальним ємейкерський рух.
Але це тільки найбільш поширений та видимий приклад способу думок, який насправді значно, значно більш розповсюджений.
Задовго то того як хтось позначив його, мейкерський спосіб думок вже процвітав на вулицях та у майстернях.