Зараз з’ясуємо як містам перетворитися на магніти для затягування талантів ззовні, одночасно ефектино використовуючи пул талантів які вже тут.

Міста мейкерів розуміють, що вони мають створювати робочи місця та бізнес-можливості для того щоб залучати і вирощувати таланти у своїх містах.

Без талантів містам мейкерів годі й сподіватися мати енегрійних та яскравих людей, які обирають де облаштувати своє життя.

Коли міста на кшталт Київа стають надто дорогими для життя, велика кількість українських міст пропнує привабливі варіанти як для життя приватних осіб, так і для компаній щоб заснунвати бізнес.

Найбільш потужна тема для висвітлення талантів міста — тренування і навчання, щоб надати можливість мейкерам зробити портфоліо які покажуть конкретні навички та досягнення. Створити сильне портфоліо це критична задача для мейкера, яка дає можливість не тільки традиційно працювати у великій компанії, але і створити свій власний малий бізнес або працювати як фрілансер.

Ця можливість, перетікати з традиційної роботи на компанію у свій бізнес та фріланс, є важливою щоб бути продуктивними все “робоче життя”.

У містах мейкерів нові типи бізнесів виростають як прямий наслідок мейкерського руху. А саме

  • навчальні програми
  • цифрове виробництво
  • індивідуальне виробництво
  • мейкерспейси, це база для малих бізнесів
  • майстерні/бюро з проесійними інструментами та фахівцями, тут швидко прототипують та виробляють на замовлення

Писля третього щорічного ярмарку у Львові продовжимо розмову про міста мейкерів.