Амбітні плани мають на меті запровадити цифрові технології та мейкерську культуру у серце кожної італійської школи.

Мінистерство Освіти Італії запустило національний план з відкриття творчих просторів у кожній школі.

Національний План Цифрового Навчання (Plano Nazionale Scuola Digitale—PNSD) сподіваються наповнити школи цифровими технологіями та мейкерською культурою.

дошкільнята познайомляться з інженерною справою та основами фізики через творчі майстерні

Амбітні плани мають на меті запровадити цифрові технології та мейкерську культуру у серце кожної італійської школи. План також передбачає перетворити шкільні лабораторії на FabLab’и (fabrication laboratories). /перелік майстерень та фаблабів Києва/

«Технології мають сприятливу роль. Вони діють як цифровий килим, на якому зустрічаються фантазія та реальність» — це фрази з інструкції PNSD «Як створити творчу майстерню».

стари майстерні перетворять на FabLab

«Серйозна гра та сторітеллінг знайшли у цих сферах своє природнє місце, разом з наміром використовувати перехресне навчання»

«Освіта в цифрову епоху має розглядадтися як культурна ініціатива», пояснює план. «Вона починається з нової концепції школи як відкритого простору для навчання, більше ніж просто фізичний простір: трамплін, який дозволяє студентам розвивати навчики на все життя».
План широкий за обсягом. Це вплине на тренінги та навчання у всіх шкільних умовах: не просто класні зали та лабораторії, а й адміністрація, спільні простори та неформальні простори.

«Це органічний план інновацій в італійських школах, що включає цілісні програми та заходи, організовані у п’ятьохосновних сферах: інструменти, навички, вміст, підготовка персоналу та сприятливі заходи»

«Недостатньо мати лабораторію та обладнання щоб бути мейкером. Окрім запобіжних заходів, вам потрібно підготувати і прийняти певні культурні установки»

У документі наведено шляхи підготовки студентів до мейкерського робочого простору. Це, зокрема, зміна навколишнього повітря, правильне освітлення та вивчення навколишнього середовища. «Сприймайте свою роботу серйозно, не приймаючи себе занадто серйозно», – пояснює шкільний комплект.

«План на тридцять п’ять заходів — це також прохання про колективне зобов’язання», – каже PNSD, – «не лише від тих, хто вже щодня працює, щоб створити більш сучасну та інноваційну школу, яка відповідає потребам студентів, а також від громад та приватних зацікавлених сторон зачіплених викликами, з якими стикається кожна школа кожен день»

Цей шкільний набір доступний у нас, та включає в себе наступні розділи:

  • як створити лабораторію
  • як створити альтернативний простір для навчання
  • як створити спільний репозиторій для навчальних матеріалів
  • як організувати спільні навчальні активності
  • як зробити дизайн майстерні
  • як підготувати класс до спільного навчання
  • як написати маніфест з використання шкільної майстерні

Хочете отримати таку інструкцію? Заповніть заявку за посиланням.