Яка правильна назва вашого простору? Ви себе бачите як мейкерспейс, фаблаб чи хакерспейс?
IZOLAB — це фаблаб, майстерня, доступна широкій публіці

Коли та як ви почали?
IZOLAB було створено в Донецьку восени 2012 року на базі культурного центру ІЗОЛЯЦІЯ. Однією зі сторін діяльності лабораторії була організація проведення воркшопів та майстер-класів на різну тематику: від електроніки та програмування до макаронної архітектури та виготовлення шпаківень. Крім того, IZOLAB був місцем, де кожен бажаючий після проходження інструктажу з правил техніки безпеки та роботи на обладнанні мав змогу використовувати його для власних проектів.
В червні 2014 року територія, на якій знаходився IZOLAB, була захоплена озброєними представниками самопроголошеної. «Донецької народної республіки». В той час ми втратили майже все обладнання та інструменти лабораторії.
В 2015 році майстернею активно почали займатися Олександр Манук’янс та Євгеній Поповіченко. Почали знову проводитися воркшопи з прототипування, створенню індивідуальних речей. Стартувала і успішно закінчилася компанія по збору коштів на краудфандинговій платформі “Велика Ідея”, на які було закуплено лазерний різак. В 2016 році з’явився ЧПУ фрезер, проспонсорований грантом.
В 2017 і для нас виділили окреме приміщення, де будемо працювати разом із нашими друзями – Відкритою майстернею шовкографії.

Для кого ваш простір?
IZOLAB — це некомерційний проект, що націлений на популяризацію науки та унікального виробництва. Відтак, одна зі сторін діяльності майстерні — проведення майстер-класів та воркшопів на різноманітні теми: від виготовлення мікро-роботів із зубних щіток і вібромоторчиків і до програмування мікроконтролерів.
Майстерня надає умови для виготовлення унікальних речей, макетів або прототипів. Дизайнери, інженери, архітектори, підприємці мають змогу скористатися всіма необхідними інструментами для реалізації своїх проектів.
Крім того, IZOLAB — це альтернативне дозвілля та середовище однодумців, з якими можна обговорити ідеї, поділитися досвідом і знайти натхнення.

Яке маєте обладнання?
3d-принтер Rostock max v2
3d-принтер Rep Rap Prusa mendel ( робоче поле 200*200*150 мм)
Лазерний різак/гравер Laser L4030 ( робоче поле 400*300 мм)
Вініловий плотер HW330 ( робоче поле 300 мм)
ЧПУ фрезерний станок ( робоче поле 900*600 мм)
Гаряча струна
Станок для вакуумної формовки

Ви можете працювати з електронікою, скористатися ручним і електроінструментом(шліфовка, дремель, термопістолети), а також паяльним обладнанням(паяльна станція, паяльники, плати Arduino UNO, генератор постійного струму).

Як ви поширюєте свої ідеї?
* проводимо воркшопи для дітей та дорослих, метою яких є створити якусь річ і показати, що це може зробити кожен бажаючий
* 2 рази в місяць в майстерні проводяться дні відкритих дверей, де всі бажаючи можуть прийти поспілкуватися із командою майстерні та однодумцями
* періодично беремо участь у фестивалях та виставках

Яке навчання ви проводите?
Проводимо наступні воркшопи:

Воркшоп “Макаронна архітектура”
Макаронна архітектура – це практичне заняття, розвиваюче просторове мислення.
Головний матеріал – макарони, тема будівництва – споруди. Макаронна архітектура, не обмежує учасників воркшопу, тому ваші будівлі можуть бути, як реальними моделями, так і продуктами фантазії.
На воркшоп запрошуємо і дітей, і дорослих. Діти до 10 років беруть участь з батьками, а від 10 років, можуть працювати самостійно. Наша практика показує, що макаронна архітектура подобається дорослим не менше ніж підліткам.

Воркшоп “Віброботи”
Воркшоп по збиранню простих, але дуже прутких роботів. На воркшопі ми будуємо віброботів з зубних щіток, вібродвигунів та батарейок.
Воркшоп розрахований на дітей, підлітків та дорослих. Можна приходити сім’єю та друзями й позмагатися з іншими. А в кінці воркшопу ми робимо змагання на швидкість!

Воркшоп “Джинси на прокачку”
Робити принти на замовлення – надто нудно, якщо в тебе є лазерний гравер! Ми розповідаємо як оновити свої джинси, сумку чи гаманець і нанести на них унікальний малюнок та вчимо працювати з гравером.

Воркшоп “Кардборд”
Віртуальна реальність на вашому смартфоні! Саме під таким гаслом компанія Google пропонує умільцям зробити VR-окуляри.
Проект являє собою симуляцію віртуальної реальності за допомогою шолому, зібраного за спеціальною схемою з картону, оптичних лінз, магніту та застібки-липучки, а також вкладеного в нього смартфону на операційній системі Android або iOS .
На воркшопі ми розбираємося, що це таке, як це працює та робимо свої власні VR-окуляри і випробовуємо їх у дії.

Воркшоп “Збираємо індивідуальний нічник”
На воркшопі вчимося виготовляти нічники своїми руками, практикуємося в пайці, роботі з деревом та акрилом.
По завершенню воркшопу кожен отримує свій нічник з індивідуальним зображенням/візерунком/написом та кольором підсвітки. Такий виріб буде виділятися і підходить для подарунку.
Також це буде чудовий початок якщо давно хотілося виготовити щось своїми руками: ви зрозумієте які можливості має ЧПУ фрезер, лазерний різак та інші інструменти майстерні.

Окремо навчаємо працювати із векторною графікою, лазерним різаком та паяльним обладнанням.

Запрошуємо до співпраці спеціалістів, які хочуть провести майстер-клас або поділитися своїми знаннями.

Що ви створили нещодавно?

Хештеги для фотосесій із , підставка із фанери для книг, нічник із акрилу та дерева, гребінець для бороди із фанери(як тестовий прототип), світильник із можливістю дистанційно змінювати його колір

Відповіді підготував Андрій Дорошенко, фаб-менеджер IZOLAB

Читайте також про харківський хакерспейс Web Manufacture

Є бажання розповісти про ваш фаблаб чи біохакерспейс? Заповніть будь ласка форму, ми опрацюємо та розповсюдимо.