Сполучені Штати починають “Think Different”, думати інакше, стосовно їх виробничих потужностей.

Міське виробництво зараз переживає щось на кшталт Ренесансу. Зміни що викликані мейкерським рухом та зміною технологій, а саме демократизацією засобів виробництва, призводять до того що малі компанії починають виробляти продукти високої якості, продукти з високою доданою вартістю та отримують переваги від зростаючого локального попиту та локальних же дуже розвинутих ланцюжків постачань.

Наслідки цього Ренесансу можуть бути та будуть глибокими. Конкурентноспроможність міст зростає з усвідомленням факту розвитку виробництв з більшою доданою вартістю та виробництвом малих серій “на запит”, on demand. Створюється більше високооплачуваних робочих місць але з вимогою нових та більш технічних навичок. Так само у зворотньому напрямку — старі, низькокваліфіковані роботи зникають у зв’язку з розвитком нових форм автоматизації.

Це відділення банку, Київ. Один операціоніст-людина. Відділення працює 24/7, все можна зробити через автомати самообслуговування.

Ще цікаво що такі індустрії як мода, виобництво меблів, текстильне виробництво та навіть виробництво електроніки зараз переосмислюються та перевинаходяться у Містах Мейкерів.

Локальні економіки отримають зиск зосереджуючись на нових формах товарів, які не виробляються серійно але натомість виробляються локально, маленькими партіями, часто з використанням просунутих матеріалів та краще кастомізовані під те що люди дійсно хочуть та потребують. Цікаво що гіганти на кшталт Amazon також дивляться у цей бік, ось наприклад патент на пошиття одягу “на запит”, on demand.

Цікаве по темі:
Чому мейкерспейси важлиі для міст
Як підтримують мейкерський рух у Нью Йорку

Найближчий ярмарок — четвертий Kyiv Mini Maker Faire.

Далі буде.