неточний переклад статті Larra Morris з Electronic Engineering Journal

Протягом останніх декількох років ми в EE Journal дивилися з хвилюванням як рух мейкерів продовжував зростати і утверджуватися в інженерному світі та за його межами. Мейкерсьтво стає новою навчальною парадигмою для завтрашніх інженерів та новим підходом для підприємців. Ми бачимо, як мейкери керуються невпинною цікавістю, використовуючи акт створення як двигун для поглибленого практичного навчання. Ми бачимо, як мейкери перетворюють хобі-проекти та захоплення в процвітаючі стартапи. Ми бачимо, що мейкери приймають новий дух наставництва, обміну та відкритості, який обіцяє (або погрожує) змінити самий склад технологічного бізнесу. Ентузіазм, енергія та інновації, що виливаються з мейкерів драйвять майбутнє інженерії.

Мейкери представляють потенційно перспективний новий виклик для технологічних компаній. Як вони повинні підійти до цієї нової, великої групи людей, яка не відповідає їхнім нормальним встановленим ринкам і не реагує на їх звичайні трюки? Який найкращий спосіб скористатися цією можливістю? Із зростанням мейкерського руху кілька великих компаній спробували різні стратегії, щоб продати себе мейерам і намагалися знайти правильний підхід. Компанії які прагнуть залучити мейкерів та використовують для цього традиційні B2B маркетингові стратегії постійно були здивовані їхніми  зустрічами.

Перша проблема полягає в тому, що мейкерсьтво — це більше рух, ніж ринок. Maker Faire не є аналогічним традиційному виставкам, де компанія може досягти успіху купивши стенд, показуючи свої кращі продукти,та пропонуючи людям подивитися своє демо в обмін на безкоштовну футболку. Намагаючись зробити нормальний виставковий маркетинг на стенді, встановленому в бруді під тентом, де ваші розмови можуть бути перервані невеликим мобільним духовим оркестром або вихлопом гігантського вогнедихаючего робота, або шумом та свердлінням від найновішого промислового 3D-принтеру, перетвориться на вправу з приголомшливого розчарування.

Чотири роки наша команда EE Journal висвітлювала ярмарок World Maker Faire. Ми спостерігали за тим, як кілька великих компаній з’являлися з гігантськими, дорогущими стендами з поличями, що містять їх Супер Нові Продукти Тільки для Мейкерів, щоб побачити як вони зникли з ярмарку у наступномі році через брак результатів на які вони сподівалися. Супер Нові Продукти Тільки для Мейкерів вже ніколи не згадувалися.

Підхід технологічної компанії до мейкерів повинен бути витонченим та довгостроковим. План, щось на кшталт: «Ну, там є мільйони мейкерів, так що давайте спробуємо продати їм мільйони Одного з наших товарів ™!”, ймовірно, приречений на провал. Намагаючись з’явитися в мейкерспейсі з правильним набором  або пристроєм для простого продажу мейкерам, напевно не отримають результатів, які хоче велика компанія.

Розуміння культури навколо мейкерсьтва має вирішальне значення. Заходьте як співучасник. Більшість мейкерів не хочуть щоб їм напарили комплект і сказали, що з ним можна зробити оці шість проектів. Вони мають власні ідеї, свої власні проекти та свої власні цілі. І вони голодні до порад, підказок, наставництва та співпраці. Мейкери мають проблеми, які вони прагнуть вирішити, і компанії, які залучають та співпрацюють, чують ці проблеми та пропонують свої знання й експертизу, мають набагато більше шансів на успіх.

Мейкерсьтво — гра в довгу. Очикувати негайного ROI це трохи короткозоро. Багато молодих людей, які працюють над своїми проектами та створюють власні продукти, будуть завтра інженерами та підприємцями. Все що їм треба це трохи часу. Це рух який вибухає стартап-ідеями та Kickstarter проектами. Прямо зараз вони усвідомлюють, які для цього взагалі існують інструменти та пристрої. Вони вивчають, що для них працює, що їм подобається. Вони потенційно розвивають лояльність і переваги бренда. Люди звикають до своїх улюблених інструментів і, як правило, повертаються до того, що вони знають, що працює для них. Зараз великим компаніям компаніям час посадити насіння для довгострокових взаємин, представляючи мейкерам свої інструменти та рішення та заводити цих майбутніх інженерів у свої екосистеми.

Ми розмовляли з мейкером, який мав розробити друковані плати в рамках свого проекту. Ми запитали які інструменти він використовував для дизайну плат. Він відповів «Я використовував Eagle. Я вважаю що Altium напевно краще підходить для того що я роблю, але я значно більше працював з Eagle та почуваюся з ним більш комфортно». Люди, як правило, повертаються і повторно використовують інструменти, до яких вони звикли. Це потенційно довгострокова інвестиція.

У мейкерсьтві вертикалі здебільшого проектно- та проблемно- орієнтовані ніж дисциплінарно чи спеціалізовано. Люди навчаються новим дисциплінам або навичкам — кодуванню, дизайном систем, 3D-друком, зварюванням — щоб зробити все, чим вони захоплюються. Вони хочуть робити кращі та дешевші допоміжні пристрої для людей з обмеженими можливостями або новий спосіб фільтрувати питну воду або самохідний каяк або маленького робота-ведмідя, який танцює кожного разу, коли ви використовуєте певний хештег у Twitter, і вони хочуть дізнатися все, що їм потрібно, і використовувати будь-які потрібні інструменти, працювати і об’єднатись з новими колегами та наставниками, щоб досягти своєї мети. Маркетинг для мейкерів полягає не в тому, щоб продавати FPGA мережевим інженерам або інструментам перевірки для дизайнерів IC, йдеться про пропозицію рішень для широкого кола problem solvers — вирішувальників проблем.

Для професійного інженерного співтовариства важливо визнати, що наші бренди та наші технології не стануть центром світу мейкера. Просто поліпшення мишоловки може бути недостатньо, щоб завоювати  серце або руки мейкера. З непрофесіоналами, чий світ може включати лише випадкове занурення у продукти компанії, не завжди буде можливо захопити увагу, навіть якщо компанія робить все “правильно” у традиційному сенсі.

Dremel може бути прикладом. Ми звернулися до президента Dremel John Kavanagh на World Maker Faire цього року, щоб поговорити про дебют нового різака Digilab Laser Cutter компанії та про те, як велика компанія, як Dremel, вивчала і адаптувалася до мейкерського руху, з’ясовувавши, як конкурувати в середовищі, заповненому з більш гнучкими малими стартапами, та встановлювала належні очікування для себе.

Після випуску свого першого 3D-принтера кілька років тому, Dremel швидко дізналася, що споживчий ринок 3D-принтерів був занадто обмежений. Вони швидко повернулися до освіти, пропонуючи 3D-принтери для класних кімнат з готовими навчальними програмами та підтримкою. За допомогою свого лазерного різака, Dremel спеціально прагне задовільнити творчі потреби у мейкерському русі. Kavanagh говорив про навчання з руху мейкерів, та з’ясування до Dremel, як велика компанія, має запропонувати: забезпечити потрібні інструменти та підтримку людей з творчими та художніми проектами та людей, які більше зацікавлені у DIY-проектах. Це стратегія, яка може краще спрацювати щоб ознайомити нових і молодих мейкерів з компанією.

Kavanagh розповів історію з попереднього ярмарку World Maker Faire, коли сім’я підійшла до стенду Dremel під наметом, де працювали 3D принтери та свердла, і батько глибоко вдихнув і сказав: “аххххх, пахне, як Dremel!”

І John Kavanagh посміхнувся.